USG Łódź, Akupunktura

Rejestracja
elektroniczna
426 400 140 665 537 800
Zabiegi - Akupunktura
Zabiegi akupunktury rozpoczynają się o wywiadu. Jeżeli zajdzie potrzeba zostanie również przeprowadzenie badanie lekarskie. Następnie przeprowadzone zostanie badanie według tradycyjnej medycyny chińskiej, polegające na badaniu tętna i oglądaniu języka (dlatego przed wizytą nie należy spożywać pokarmów barwiących język). W oparciu o to zostaje postawiona diagnoza zgodna z tradycyjną medycyną chińską, różniąca się od diagnozy według medycyny zachodniej. Sam zabieg polega na dobraniu punktów i wbijaniu w nie igieł. Zwykle wybierane jest od 1 do 20 punktów, średnio 10, które znajdują się w różnych miejscach na całym ciele.
Do zabiegu używane są specjalne igły, z nierdzewnego, sprężystego stopu, które pozostają w organizmie średnio 15 minut.
Przy kolejnym zabiegu ponownie zbierany jest przez lekarza wywiad, badane jest tętno i oglądany język. Poprzednia diagnoza podlega weryfikacji i ponownie dobierane są punkty.
Wszystkie zabiegi akupunktury wyglądają podobnie, mimo, że leczone są różne schorzenia.
Leczenie akupunkturą daje bardzo dobre efekty terapeutyczne w następujących schorzeniach:
bóle głowy, migrena
bóle kręgosłupa
bóle stawów
rwa kulszowa
bezsenność
nerwice
depresja
stres
Poza tym udowodniona skuteczność w:
bóle pourazowe
łokieć tenisisty
zespół cieśni nadgarstka
zespół bolesnego barku
kurczowy kręcz karku
zaburzenia czynnościowe: zaparcia, biegunki
choroby uszu, nosa, gardła, krtani
zapalenie ucha środkowego
chorobaMeniera
zawroty głowy
zanik węchu
krwawienia z nosa
bezgłos i chrypka
szczękościsk
szumy i dzwonienie w uszach
niedosłuch
tiki i przykurcze mm. twarzy
nałogi (nikotynizm)
problemy z potencją płciową
Akupunktura kosmetyczna
Akupunktura może być wykorzystywana również jako naturalny sposób na zatrzymanie młodości, gdyż odmładza i poprawia elastyczność skóry, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia skórę.
Zabiegi akupunktury witalizują skórę, poprawiają ukrwienie i mikrokrążenie oraz ułatwiają oczyszczanie się skóry. Ponieważ stymulują produkcję kolagenu, następuje wygładzenie zmarszczek.
Zabiegi te można stosować w każdym wieku, ale szczególne polecane są po 35 roku życia, jako metoda opóźniająca procesy starzenia i przesuwającą w czasie konieczność stosowania bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzającym i po 40 roku życia jako skuteczna alternatywna metoda odmładzania. Wprawdzie akupunktura nie zastąpi liftingu, ale systematyczne jej stosowanie poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz zapobiega opadaniu skóry. Skóra po zabiegach akupunktury jest w doskonałej kondycji.
Akupunkturę kosmetyczną stosuje się w celu:
redukcji zmarszczek,
poprawienia owalu twarzy,
zapobieżeniu opadania skóry, w tym powiek,
usunięcia worków pod oczami,
ujędrnienia i nawilżenia skóry,
poprawienia mikrokrążenia i kolorytu skóry.
Zabieg akupunktury kosmetycznej rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, w trakcie której lekarz ocenia stan zdrowia i skóry oraz wyklucza przeciwwskazania do jej zastosowania. Jeżeli ich nie ma, rozpoczyna się zabieg, polegający na wkuwaniu w odpowiednie punkty mięśni twarzy cienkich igieł. Dla uzyskania zadowalających efektów stosuje się 10 zabiegów, dwa razy w tygodniu. Dla podtrzymania efektu powinno się powtarzać zabieg akupunktury kosmetycznej raz w miesiącu.
Przeciwwskazaniami do wykonania zbiegów akupunktury są ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi, nieustabiliozowane ciśnienie tętnicze oraz choroby skóry, w których przebicie skóry mogłoby doprowadzić do powikłań. Również akupunktura może być niewskazana w niektórych chorobach skóry.
Zabiegów akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się u kobiet w ciąży, w pierwszych dniach menstruacji, w momentach silnego pobudzenia psychicznego i u osób będących pod wpływem alkoholu.
Powrót
PULSMEDICA Sp. z o.o.
ul. Paderewskiego 6, 93-509 Łódź
NIP 7292701551, REGON 101402230
tel. 426 400 140
kom. 665 537 800
kontakt@pulsmedica.com.pl
pon. - pt. 8.00 - 20.00
Nasi partnerzy
Allianz, Medicover, PZU
© 2010-2021 Pulsmedica • odwiedzin 603061 • użytkowników online 2 projekt Studio Fink • wykonanie Nethium